Virallinen Huuhkajat Veikkaus-kisakatsomo

Jalkapallon EM-kisat – Virallinen Huuhkajat Veikkaus-kisakatsomo

Olemme mukana Huuhkajien lennossa. Virallinen Huuhkajat Veikkaus-kisakatsomo löytyy Jalkapallon EM-kisojen aikana 11.6.-11.7. sekä Casino Sports Barista että Fennia Salongista.

Suomen miesten jalkapallomaajoukkue selvitti historiallisesti tiensä Jalkapallon EM-kisoihin, jotka pelataan ympäri Eurooppaa 12 eri maassa. EM-kisojen virallisena nimenä säilyy Euro2020, vaikka ajankohta siirtyikin vuodelle 2021.

Sports Barissamme otteluita seurataan aina myös 130" LED-seinältä ja voit myös varata porukallesi oman loosin.

Varaa pöytä

Tästä voi tarkistaa ajakohtaisen Sports Bar MENUn »

Maajoukkueen matkassa jo vuosikymmenten ajan – Veikkaus.

Suomen otteluohjelma EM-kisojen 2020 alkulohkossa:

  • La 12.6. 19.00 Tanska-Suomi (Kööpenhamina)
  • Ke 16.6. 16.00 Venäjä-Suomi (Pietari)
  • Ma 21.6. klo 22.00 Suomi-Belgia (Pietari)

 

Jalkapallon EM-kisojen 2020 otteluohjelma

EM-kisojen alkusarja

Perjantai 11.6.
klo 22.00 Turkki–Italia / A-lohko

Lauantai 12.6.
klo 16.00 Wales–Sveitsi / A-lohko
klo 19.00 Tanska–Suomi / B-lohko
klo 22.00 Belgia–Venäjä / B-lohko

Sunnuntai 13.6.
klo 16.00 Englanti–Kroatia / D-lohko
klo 19.00 Itävalta–Pohjois-Makedonia / C-lohko
klo 22.00 Hollanti–Ukraina / C-lohko

Maanantai 14.6.
klo 16.00 Skotlanti–Tshekki / D-lohko
klo 19.00 Puola–Slovakia / E-lohko
klo 22.00 Espanja–Ruotsi / E-lohko

Tiistai 15.6.
klo 19.00 Unkari–Portugali / F-lohko
klo 22.00 Ranska–Saksa / F-lohko

Keskiviikko 16.6.
klo 16.00 Suomi–Venäjä / B-lohko
klo 19.00 Turkki–Wales / A-lohko
klo 22.00 Italia–Sveitsi / A-lohko

Torstai 17.6.
klo 16.00 Ukraina–Pohjois-Makedonia / C-lohko
klo 19.00 Tanska–Belgia / B-lohko
klo 22.00 Hollanti–Itävalta / C-lohko

Perjantai 18.6.
klo 16.00 Ruotsi–Slovakia / E-lohko
klo 19.00 Kroatia–Tshekki / D-lohko
klo 22.00 Englanti–Skotlanti / D-lohko

Lauantai 19.6.
klo 16.00 Unkari–Ranska / F-lohko
klo 19.00 Portugali–Saksa / F-lohko
klo 22.00 Espanja–Puola / E-lohko

Sunnuntai 20.6.
klo 19.00 Italia–Wales / A-lohko
klo 19.00 Sveitsi–Turkki / A-lohko

Maanantai 21.6.
klo 19.00 Ukraina–Itävalta / C-lohko
klo 19.00 Pohjois-Makedonia–Hollanti / C-lohko
klo 22.00 Suomi–Belgia / B-lohko
klo 22.00 Venäjä–Tanska / B-lohko

Tiistai 22.6.
klo 22.00 Tshekki–Englanti / D-lohko
klo 22.00 Kroatia–Skotlanti / D-lohko

Keskiviikko 23.6.
klo 19.00 Ruotsi–Puola / E-lohko
klo 19.00 Slovakia–Espanja / E-lohko
klo 22.00 Saksa–Unkari / F-lohko
klo 22.00 Portugali–Ranska / F-lohko

EM-kisojen 16 parasta otteluparit

Lauantai 26.6.
Ottelu 37: Lohko A 1. sija – Lohko C 2. sija (Lontoo)
Ottelu 38: Lohko A 2. sija – Lohko B 2. sija (Amsterdam)

Sunnuntai 27.6.
Ottelu 39: Lohko B 1. sija – Lohko A/D/E/F 3. sija (Bilbao)
Ottelu 40: Lohko C 1. sija – Lohko D/E/F 3. sija (Budapest)

Maanantai 28.6.
Ottelu 41: Lohko F 1. sija – Lohko A/B/C 3. sija (Bukarest)
Ottelu 42: Lohko D 2. sija – Lohko E 2. sija (Kööpenhamina)

Tiistai 29.6.
Ottelu 43 Lohko E 1. sija – Lohko A/B/C/D 3. sija (Glasgow)
Ottelu 44, Lohko D 1. sija – Lohko F 2. sija (Dublin)

EM-kisojen puolivälierien otteluparit

Perjantai 2.7.
Ottelu 45: Ottelun 41 voittaja – Ottelun 42 voittaja (Pietari)
Ottelu 46: Ottelun 30 voittaja – Ottelun 37 voittaja (Munchen)

Lauantai 3.7.
Ottelu 47: Ottelun 40 voittaja – Ottelun 38 voittaja (Baku)
Ottelu 48: Ottelun 43 voittaja – Ottelun 44 voittaja (Rooma)

EM-kisojen välierien otteluparit

Tiistai 6.7.
Ottelu 49: Ottelun 45 voittaja – Ottelun 46 voittaja (Lontoo)

Keskiviikko 7.7.
Ottelu 50: Ottelun 48 voittaja – Ottelun 47 voittaja (Lontoo)

EM-finaali - Sunnuntai 11.7

Otteluiden 49 sekä 50 voittajat (Lontoo)